2009-11-10
Szkolenie bez klapsa w Broku i Drzonkowie

W dniach 28-29 października w Drzonkowie oraz 2-3 listopada w Broku, w ramach kampanii „Dzieciństwo bez przemocy” zostały przeprowadzone szkolenia dla profesjonalistów przygotowujące do realizowania pogłębionych warsztatów dla rodziców „Bez klapsa – jak z miłością i szacunkiem stawiać dziecku granice”.

Odbiorcami treningu w Drzonkowie było 23 pracowników szkół oraz przedszkoli z Jeleniej Góry. Szkolenie zostało przeprowadzone przez psycholożki z Fundacji Dzieci Niczyje – Renatę Kałucką oraz Joannę Marszał. W szkoleniu prowadzonym w Broku wzięli udział pedagodzy, psycholodzy oraz nauczyciele. Szkolenie zostało przeprowadzone przez psycholożki z Fundacji Dzieci Niczyje- Marię Keller-Hamelę oraz Martę Skierkowską.

Celem warsztatów „Bez klapsa” jest przygotowanie uczestników do prowadzenia treningu dla rodziców nt. wychowania bez przemocy. Tematyka szkolenia - podzielona na trzy bloki, zawiera informacje na temat motywów i uczuć kierujących rodzicami podczas wymierzania kar fizycznych, a także wskazówek jak rozpoznać takie uczucia u siebie i jak sobie z nimi radzić. Uczestnicy szkolenia zapoznają się także z alternatywnymi metodami wychowawczymi zastępującymi klapsy oraz dowiadują się o różnicach w stosowaniu kar i konsekwencji.

 
Osoby biorące udział w szkoleniach najbardziej doceniły wartość merytoryczną przekazywanych treści, możliwość praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy oraz atmosferę zajęć.

Uczestnicy szkolenia otrzymali:

  • scenariusze zajęć z rodzicami „Bez klapsa – jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice”, przygotowane przez psycholożki z Fundacji Dzieci Niczyje
  • zaświadczenie ukończenia szkolenia uprawniające do prowadzenia warsztatów wg. ww. scenariuszy
  • pakiet materiałów nt. wychowania bez przemocy

 

Wszystkie informacje na temat szkoleń znajdą Państwo tutaj.


Kontakt:
Daria Drab 
daria.drab@fdn.pl
tel. 022 616 02 68