2009-11-25
Bezpłatny warsztat "Bez klapsa..." dla profesjonalistów z warszawskiej Pragi Południe

Zapraszamy na bezpłatne* szkolenie „Bez klapsa...”, które przygotowane zostało w ramach projektu „Edukacja profesjonalistów oraz podniesienie świadomości społecznej w zakresie przeciwdziałania przemocy na warszawskiej Pradze Południe.”

„Bez klapsa- jak z szacunkiem i miłością wyznaczać dziecku granice” - 20 godzinny warsztat dla profesjonalistów nt. edukacji rodziców w obszarze negatywnych konsekwencji bicia dzieci oraz promowania innych metod wychowawczych.

Treści programowe:

 

Szkolenie podzielone jest na trzy bloki tematyczne

 

  1. „Nie” dla klapsa – dlaczego „nie” dla klapsa? Próbując odpowiedzieć na tak postawione pytanie, będą mogli Państwo przyjrzeć się motywom, które kierują rodzicami, gdy stosują tę i inne krzywdzące metody wychowawcze, a także przyjąć perspektywę dziecka, które doświadcza takiego sposobu wychowania.
  2. Uczucia –  w tym bloku tematycznym będą Państwo zajmować się obszarem uczuć pod wpływem których rodzice zazwyczaj stosują klapsy jako metodę wychowawczą. Będą Państwo poszukiwać sposobów pomagających na rozpoznawanie uczuć w sobie oraz w innych, a także sposobów radzenia sobie z nimi w sytuacjach trudnych.
  3. Zamiast klapsa – w tym bloku tematycznym będą Państwo poszukiwać innych niż klaps sposobów wychowawczych, które pomogą rodzicom zachęcać dzieci do współpracy, a także przyjrzą się różnicy pomiędzy karą a konsekwencją.

Forma:

Podczas szkolenia wykorzystywane są aktywne formy pracy, umożliwiające Państwu występowania w dwóch rolach – rodzica oraz prowadzącego. Dzięki ćwiczeniom w grupie, odgrywaniu scenek, wypowiedzi na forum będzie możliwość wykorzystania swojego osobistego jak i zawodowego doświadczenia.

Po zakończeniu szkolenia otrzymają Państwo:

  • gotowe scenariusze zajęć z rodzicami „Bez klapsa – jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice”, przygotowane przez psychologów Anetę Kwaśny i Marlenę Trąbińską-Haduch, które poprowadzą zajęcia
  • zaświadczenie ukończenia szkolenia uprawniające do prowadzenia warsztatów wg. ww scenariuszy.

Terminy:

-  9-10.12.2009   w godzinach 9.00-17.00

- 15-16.12.2009 w godzinach 9.00-17.00

Kontakt:

Joanna Marszał

Joanna.marszal@fdn.pl

tel 22 616 16 69

  *Bezpłatne warsztaty dostępne są jedynie dla profesjonalistów z warszawskiej Pragi Południe.