2009-11-25
Szkolenia "Bez klapsa" w Załęczu Wielkim

W dniach 16-17 listopada w Załęczu Wielkim w województwie łódzkim zostały przeprowadzone warsztaty dla profesjonalistów przygotowujące do realizowania pogłębionych warsztatów dla rodziców „Bez klapsa – jak z miłością i szacunkiem stawiać dziecku granice” w ramach kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”.

Odbiorcami treningu było 75 psychologów, pedagogów i nauczycieli. Szkolenie zostało przeprowadzone przez psycholożki z Fundacji Dzieci Niczyje – Marię Keller-Hamelę, Jolantę Zmarzlik, Joannę Marszał, Magdalenę Jóźwik, Darię Drab i  Martę Skierkowską.

Celem warsztatów „Bez klapsa” jest przygotowanie uczestników do prowadzenia treningu dla rodziców nt. wychowania bez przemocy. Tematyka szkolenia - podzielona na trzy bloki, zawiera informacje na temat motywów i uczuć kierujących rodzicami podczas wymierzania kar fizycznych, a także wskazówek jak rozpoznać takie uczucia u siebie i jak sobie z nimi radzić. Uczestnicy szkolenia zapoznają się także z alternatywnymi metodami wychowawczymi zastępującymi klapsy oraz dowiadują się o różnicach w stosowaniu kar i konsekwencji.

Załęcze Wielkie jest 14. miejscem, w którym odbyły się warsztaty prowadzone przez Fundację Dzieci Niczyje w ramach kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”.

 

Wszystkie informacje na temat szkoleń znajdą Państwo tutaj.

Kontakt:

Daria Drab 
daria.drab@fdn.pl
tel. 022 616 02 68