2009-12-03
Dziecinstwo bez przemocy w Lublinie

12 listopada odbyła się konferencja inaugurująca kampanię Dzieciństwo bez przemocy na terenie miasta Lublin. W spotkaniu wzięło udział 150 osób. 

12 listopada w Lublinie odbyła się konferencja inaugurująca kampanie Dzieciństwo bez przemocy na terenie miasta Lublin, która zorganizowana była przez Wydział Zdrowia Urzędu Miasta Lublin oraz Centrum Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie. Konferencja zgromadziła 150 pedagogów i wychowawców, jak również przedstawicieli lokalnych mediów. Konferencję uroczyście otworzyła Zastępca Prezydenta Miasta Lublin Pani Elżbieta Kołodziej-Wnuk.

Tematami poruszanymi podczas konferencji były m.in.: Dziecko krzywdzone – jak rozpoznać i pomóc, cele oraz założenia kampanii Dzieciństwo bez przemocy, a także lokalne działania na temat kampanii.
 

Podczas konferencji wystąpili: Agnieszka Rusinek, psycholog Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie,  Katarzyna Ejdys z Fundacji Dzieci Niczyje, Michał Czerwonka z Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom Potrzebującym AGAPE w Lublinie, Ewa Olech-Czupryńska ze Stowarzyszenia „STOP” w Lublinie, dr n.m. Lech Panasiuk Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Medycyny Rodzinnej w Lublinie, a także Agnieszka Zielińska z Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie oraz  Aneta Ziętek z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Lublin.


 W trakcie konferencji odbyła się konferencja prasowa z udziałem Zastępcy Prezydenta Miasta Lublin, przedstawicieli ambasadorów kampanii w Lublinie, prelegentów oraz lokalnych mediów, które wspierają kampanię: Radia Lublin i Gazety Wyborczej Lublin oraz TVP Oddział Lublin.


 Więcej na temat konferencji znajdą Państwo tutaj