Kontakt
Biuro Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę
Mazowiecka 12/25, 00-048 Warszawa
Tel.: 22 616 02 68, 578 721 100
Fax.: 22 266 85 30
kampania@fdds.pl
Rzeczniczka prasowa Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę
Wiktoria Kinik
wiktoria.kinik@fdds.pl
pr@fdds.pl
Najczęściej zadawane pytania
Nie. Można również realizować własne inicjatywy edukacyjne, których celem jest ochrona dzieci przed przemocą. Również wydarzenia, które były wcześniej planowane przez daną instytucję – konferencje, debaty, szkolenia itd., które wpisują się w zakres tematyczny kampanii mogą być realizowane pod szyldem Dzieciństwo bez Przemocy. Czy scenariusze zajęć zamieszczone na stronie można adaptować? Scenariusze są przygotowane przez ekspertów i metodyków. Ich struktura i czas trwania zajęć wynika z założeń merytorycznych i praktyki edukacyjnej. Jednak różne uwarunkowania mogą sprawić, że będą Państwo musieli zaadaptować scenariusze do własnych potrzeb i możliwości.
OBIEKTY WYPOSAŻONE W OŚWIETLENIE ARCHITEKTONICZNE
Nawiążcie kontakt z administratorami dużych obiektów wyposażonych w oświetlenie architektoniczne (biurowce, stadiony, mosty itp.) z prośbą o wsparcie akcji i podświetlenie obiektu na kolor czerwony. Obiekty wyposażone w system projekcjitekstu i/lub grafiki mogą wyświetlić dodatkowo hasło DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY lub znak graficzny akcji.
URZĘDY, INSTYTUCJE, PLACÓWKI
Zachęćcie wszystkie urzędy, organizacje, instytucje, placówki opiekuńcze i edukacyjne, którym bliska jest idea ochrony dzieci przed przemocą o dołączenie do akcji. Można to zrobić na kilka sposobów:
• Profesjonalne podświetlenie fasady budynku na czerwono. Rozwiązanie wymaga zastosowania oświetlenia architektonicznego. Dobrym pomysłem może być zaproszenie do bezpłatnej lub preferencyjnej współpracy lokalnej agencji eventowej lub wypożyczalni oświetlenia.
• Oświetlenie fragmentu fasady budynku na kolor czerwony lub wyświetlenie znaku graficznego akcji. Wystarczający efekt można osiągnąć używając zwykłego projektora biurowego/domowego z możliwie mocną lampą.
Zapraszamy do umieszczania fotografii podświetlonych budynków w mediach społecznościowych z hasztagami #19listopada #DzieciństwoBezPrzemocy.
Nie. Można również realizować własne inicjatywy edukacyjne, których celem jest ochrona dzieci przed przemocą. Również wydarzenia, które były wcześniej planowane przez daną instytucję – konferencje, debaty, szkolenia itd., które wpisują się w zakres tematyczny kampanii mogą być realizowane pod szyldem Dzieciństwo bez Przemocy.
Nie, nie ma takiego obowiązku. Zachęcamy jednak do zgłaszania swoich inicjatyw poprzez formularz zgłoszeniowy.
Jeśli chcą Państwo podzielić się z nami zdjęciami lub szczegółowym opisem zachęcamy do kontaktu pod adresem mailowych: kampania@fdds.pl
Jest to możliwe, jednak zależy od rodzaju wydarzenia i dostępności ekspertów. Jeśli chcieliby Państwo zaprosić eksperta/kę FDDS na organizowane przez siebie wydarzenie prosimy o przesłanie maila na adres kampania@fdds.pl zawierającego miejsce, datę i krótki opis planowanego wydarzenia oraz rolę, w jakiej miałby wystąpić nasz ekspert oraz zakres tematyczny (im bardziej doprecyzowany, tym lepiej, ale może to też być tematem ustaleń)
Nie. W kolejnych latach będziemy starali się, by instytucje centralne i lokalne ogłaszały konkursy na realizowanie i finansowanie inicjatyw w ramach kampanii. W tym roku muszą być one finansowane ze środków własnych Państwa instytucji lub woluntarystycznie. Zachęcamy do uwzględnienia kampanii w Państwa planach/budżecie na kolejny rok, by udało się zrealizować jeszcze więcej działań i dotrzeć z przekazem do jeszcze większej liczby odbiorców
Key visuale i spoty można pobrać ze strony kampanii. Dostępne są w zakładce “O kampanii”. Druk materiałów (jeśli jest konieczny) leży po Państwa stronie – rekomendujemy ekspozycję cyfrową.
Niestety, nie. Inaugurację kampanii będzie można obejrzeć w streamingu.
Wszystkie włączające się podmioty mogą zarejestrować się na stronie internetowej www.dziecinstwobezprzemocy.pl i być widoczne na interaktywnej mapie Polski.
Ważne, żeby informacja o przyłączeniu się do kampanii była przekazana 8 października w dniu inauguracji kampanii. Umieśćcie tego dnia na Waszych stronach internetowych i profilach w mediach społecznościowych grafikę BIERZEMY UDZIAŁ W KAMPANII DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY (do pobrania na www.dziecinstwobezprzemocy.pl). Napiszcie o planach inicjatyw, które podejmiecie w ramach kampanii. Informujcie o ich realizacji. Jeśli 19 listopada podświetlicie swój budynek, zamieście jego fotografię z hasztagami #19listopada #dziecinstwobezprzemocy